Kontenjan partilerinin grup arayışı

Gelecek Partisi Muğla Milletvekili Selçuk Özdağ, TBMM’de küme kurmak istediklerini söyledi.

Gelecek, Saadet ve DEVA Partisinin Meclis’te küme kurma çalışmalarına değinen Selçuk Özdağ, “TBMM’de şu anda beş parti kümesi var. Altıncı kümesi biz kurmak istiyoruz. Zira küme kurmak, milletimize iktidarın yaptığı yanlışları Mecliste daha rahat duyurabileceğimiz imkanları tanıyor.” ifadelerini kullandı.

TBMM’de siyasi parti kümesi kurma çalışmalarının sürdüğünü, Meclis orta vermeden bu çalışmaları tamamlamak istediklerini aktaran Özdağ, “Genel liderler, komisyonlarımız çalışıyorlar. Demokrat Parti de dahil 38 milletvekili var. Aksi takdirde 38 milletvekili Mecliste çok ender basın toplantısı yapacaklar yahut bir dakikalık konuşmalar dışında televizyonlar kendilerine mikrofon uzatırlarsa orada orta sıra konuşmuş olacaklar.” değerlendirmelerinde bulundu.

Grup kurarak Türkiye’nin sorunlarına ait tahlil tekliflerini takdim etmek istediklerini belirten Özdağ, “Bu küme hangi partinin çatısı altında birleşecek?” sorusuna, “Demokrasilerde deva tükenmez. Çeşitli alternatifler masada. O alternatifler netleşmeden bir şey söylemeyi hakikat bulmam. Zira doğmamış çocuğa elbise biçmek gerçek değil. Fark etmez, isimler üzerinde takılmaya gerek yok.” yanıtını verdi.

“İki küme kurma ihtimali nedir?” sorusuna ise Özdağ, “Adalet ve Kalkınma Partisi bize biraz fazla milletvekili verirse biz oradan üç küme kurarız. Nasıl olsa fazla milletvekilleri var. Onları en azından denetleyen bir küme oluşsun. Şu an ikisi de masada; iki küme da olabilir, tek küme da. Bunlar üzerinde çalışıyoruz. Temennimiz odur ki güçlü bir kümeyle çıkalım.” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir