Kızılelma için heyecanlandıran gelişme! Sürpriz model müjdesi duyuruldu

Savunma Sanayii’de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Lider Demir, Türkiye’nin büyük bir merakla beklediği insansız savaş uçağı Kızılelma hakkında çok kıymetli ayrıntıları paylaştı.

“KIZILELMA’NIN MODELLERİ OLACAK”

Kızılelma’dan 1-2 adım ötesi de planlandığını belirten İsmail Demir. “Hem Baykar hem de öbür şirketlerimiz tarafından… 2023 amacı Kızılelma için de kelam konusu. Kızılelma’nın da 1-2 modeli olacak. Modellerin kendi içinde değişik avantajları ve üstünlükleri olacak. Uçan platformu yapmanız bir adım olduğu kadar uçan bir platforma koyacağınız ögeler da kıymetli. Kızılelma’nın da uçan bir platform değil uçtuğu vakit ne cins ekipmanlarımızı hangi kabiliyette kullanacağını da görmüş olacağız. İnsansız savaş uçağının İHA ve SİHA’lardan en değerli farkı suratı olacak.” dedi.

Demir ayrıyeten şu açıklamalarda bulundu:

İnsansız sisteler kolay feda edilebilir. En kıymetli şey insan hayatı. İnsansız araçlarla insan hayatını tehlikeye atmamış oluyorsunuz.

İnsansız sistemlere çok çeşitli ortamlarda bir geçiş var. Bir kez insan hayatını tehlikeye atmıyorsunuz. Daha ucuz ve çok sayıda üretiminiz mümkün. Onu uçuran insanın onu rahat uçurabilmesi için gerekli olan birçok sistem var onlardan vazgeçiyorsunuz.

Hasmınıza kıymetli ziyan vermesi, onların başını karıştırması ve onların göze alamayacağı riskleri göze alarak muharebe yapmanız çok daha tesirli olacak.

KAYNAK: TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir