Kışın mucizevi meyvesi” limon” : Yatarken ayak tabanına sürülen limonun ne gibi etkileri var?

Limon, içeriğindeki C vitamini sayesinde immün sistemini (bağışıklık sistemi) destekleyerek cilt sıhhatini korurken tıpkı vakitte bağırsak sıhhati için çok kıymetlidir. Çok güçlü bir antibakteriyel olan pektin lifi içerir. Bu sayede sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar. Pektin, iştah denetimini sağlayarak kilo vermeye yardım eder. Limonun sıhhate yararları bunlarla hudutlu kalmaz.Bakın öteki ne çeşit kullanımı varmış:

Ayak tabanına sürülen limon ne işe fayda?

Temizlikten tutun birçok hususta adeta şifa dağıtan C vitamini tarafından güçlü limon uyumadan evvel ayağın altına sürülmesiyle bağışıklık sisteminin güçlenmesine sebep oluyor. Grip esnasında ayağın altına sürülen limon bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra, tüm ağrıların ve sızıların sonu oluyor. Ayak altına sürülen limon, bireylerin hastalıklara yakalanmasının önüne geçerek bağışıklık sistemini bir duvar misali örüyor. Bedenimizde topuk ve ayak kısımları en süratli emilimi sağlayan uzuvlarımızdandır. Bu uzuvlara sürülen limon, yaydığı c vitamini ve öbür tüm vitamin minerallerin direkt olarak bedene karışmasını sağlıyor. Ayak altı ve topuğa sürülen limon, süratli biçimde vücudumuza yayılarak, öksürük soğuk algınlığı üzere birçok sorunlarla savaşmamıza yardımı oluyor.

Ayak altına limon nasıl uygulanmalı?

Taze ve dolgun bir limonu ortadan ikiye bölerek bir ölçü deniz ya da himalaya tuzu ekleyerek ayak altı ve topuklarınıza sürebilirsiniz. Ayak altına sürdüğünüz limonu dairesel hareketler ile topuğunuza kadar masaj yaparak yaklaşık 10 dakika kadar uyguladığınızda grip enfeksiyonunuzu meselesiz ve çarçabuk ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulama birebir vakitte bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, sizi daha dinç ve sağlıklı uyanmanıza sebep olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir