Hasta yakınından hemşireye yumruklu saldırı

Sancaktepede bulunan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi acil servisinde dün hasta yakını Y.S ile acil servis hemşiresi İbrahim Uğurlu (26) ortasında sedyenin başının kaldırılması talebiyle başlayan tartışma büyüdü.

Hasta yakını Y.S, hemşire İbrahim Uğurlu’ya saldırarak tekraren yumruk attı. Şuurunu kaybeden Uğurlunun burnu kırıldı. Uğurlunun şikayetçi olmasının akabinde hasta yakını Y.Snin tabiri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Taarruz nedeniyle burnu 3 yerinden kırılan hemşire Uğurlu ise çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

Yaşadıklarını anlatan Uğurlu, “Görev yaptığım sırada bir hasta yakını tarafından darbedildim. Öncesinde hasta yakınına misyonum olmayan bir hususta yardımcı oldum. Çok saldırgan bir hali vardı. Hasta bayılma ile geldi. Tedavisine başladık. Hasta yakını, Gel lan buraya bu yatağın başını kaldır dedi. Kendisini uyardım fakat o sırada etrafımda yardım isteyecek bir güvenlik yoktu tek başıma kaldım” dedi.

YUMRUK ATTI ŞUURUMU KAYBETTİM”

Bilincini kaybettiğini belirten Uğurlu, “İlk darbesini önledim, kendimi savunmak için onu ileri hakikat ittim. O sırada bana yumruk attı ve şuurumu kaybettim. Sonrasında yumruk atmaya devam ediyor ve burnum kırıldı. Ruhsal olarak düzgün değilim, burnumda ağrılar devam ediyor” diye konuştu.  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir