Gazetecilerden depremin vurduğu Hatay’a ziyaret! AK Partili Yayman çalışmalar hakkında bilgi verdi

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) ve Bağlantı Başkanlığı öncülüğünde çok sayıda ulusal ve lokal gazeteci sarsıntı bölgesi Hatay‘ı ziyaret etti. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, ortalarında Haberler.com Genel Yayın Yönetmeni Bedia Teymur’un da bulunduğu gazetecilere Hatay’da yapılan çalışmalar ve yıkılan tarihi binalar hakkında bilgi verdi.

GAZETECİLER SARSINTIDA ZİYAN GÖREN YERLERİ ZİYARET ETTİ

Yayman, sarsıntıda ziyan gören Habib-i Neccar Mescidini gazetecilere anlattı. Gazeteciler Hatay’da zelzeleden ziyan gören yerleri gezdi.

“ATEŞ 85 MİLYONUN YÜREĞİNE DÜŞTÜ”

Yayman, “Bizim elbette besine, çadıra, suya, konteynere gereksinimimiz var lakin en çok şefkate,sevgiye, merhamete muhtaçlığımız var. Biz biriz ve beraberiz. Ateş düştüğü yeri yakar diye bir kelam var fakat ateş 85 milyonun yüreğine düştü.” sözlerini kullandı.

“50 GAZETECİ İLE BÖLGEDEYİZ”

50 gazeteci ile bölgede olduklarını söyleyen AYD Başkanı Sinan Burhan da kentsel dönüşümün ehemmiyetine dikkat çekerek, “Burada bunu daha düzgün görüyoruz.” dedi. Sinan Burhan Hatay’ın yerel televizyonu HRT kanalını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir