Bursa Yıldırım’a ‘Gelecek’ projeleri anlattı

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediye Lider Adayı Ercan Sönmez, Yıldırım için gerçekleştirecekleri projeleri aktardı.

Kentsel dönüşümden toplumsal takviyelere kadar birçok projeyi gerçekleştireceklerinin altını çizen Sönmez, Yıldırım’ın gri bir kente dönüştüğünü de vurguladı.

Kentsel dönüşümde 1 metrekareye 2 metrekare vereceklerini vurgulayan Sönmez, “Öyle bir kentsel dönüşüm yapacağız ki, Yıldırım hak ettiği kimliğe kavuşacak. Cimrilik yok. Kentsel dönüşümün rantı vatandaşımızın olacak. Vatandaşımızın her 1 metrekaresine 2 metrekare vereceğiz. Kentsel dönüşümü kamu, vatandaş ve özel bölüm işbirliği ile yapacağız. Halkımızı memnun edeceğiz. Yıldırım’a nefes aldıracağız” açıklamasında bulundu.

“HER MAHALLEYE AŞEVİ KURACAĞIZ”

Her mahalleye aşevi kurarak böylelikle yardıma muhtaç insanlara ulaşacaklarını söyleyen Sönmez, “Yıldırım karnı tok, başı dik insanların diyarı olacak. Sıcak aşı hem muhakkak merkezlerden servis edeceğiz hem de gereksinim sahibi vatandaşlarımızın kapısına götüreceğiz. İlçedeki lokanta ve restoranlarla anlaşıp esnafımızı da bu sisteme dahil edeceğiz” dedi.

Yıldırım’a konfeksiyon kooperatifi kuracaklarını tabir eden Ercan Sönmez, “Belediyemiz, küçük ve orta ölçekli işletmelerimizle konfeksiyon kooperatifi kuracağız. Yıldırım markasıyla üretim yapacak kooperatifimiz, dokumada kalite ve markasıyla kelam sahibi olacak. Bunun yanı sıra muhtaçlık sahibi vatandaşlarımızın giyecek ihtiyacını karşılayacak. Yıldırım’da okuyan tüm çocukların kışlık kaban ve bot muhtaçlığını karşılayacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir